Pradžia ŠAUKTINIAMS

Litexpo „Studijos 2015“: Lietuvos kariuomenės ekspozicija

Litexpo „Studijos 2015“: Lietuvos kariuomenės ekspozicija

 Vasario 8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO baigėsi paroda „Studijos 2015“, kurioje jaunuoliams buvo pristatytos tarnybos Lietuvos kariuomenėje galimybės.  

„Esame labai patenkinti dideliu dalyviu antplūdžiu ir manau, kad mums pavyko sudominti ir pristatyti Lietuvos kariuomenę, kario profesiją, tarnybos būdus jaunuoliams iš visos Lietuvos”, – sako Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Žygimantas Adamonis.

Visas tris parodos dienas kariai bendravo su jaunuoliais, atsakė į visus jų rūpimus klausimus apie tarnybos Lietuvos kariuomenėje galimybes, pasakojo kaip tapti kariu, kur kreiptis, kaip ruoštis, ko tikėtis tarnybos metu ir pan.

Besidomintys studijomis Lietuvos karo akademijoje gavo išsamios informacijos apie studijų programas ir priėmimo taisykles, išgirsti pačių kariūnų pasakojimus apie studijas ir įgytą patirtį šioje aukštojoje mokykloje, iš arčiau susipažinti su kario profesija.

Lietuvos karo akademijos prorektorius dr. Gintautas Surgailis teigia, kad naujoji Lietuvos karo akademijos ir Lietuvos edukologijos universiteto jungtinė bakalauro studijų programa yra reikalinga, nes pilietinis patriotinis ugdymas yra labai svarbus jaunajai kartai.

„Susitikę su akademine bendruomene bendraujame su moksleiviais ir studentais, kurių teigimu šiuo metu nėra parengtų pedagogų, galinčių pateiktų ne tik istorijos žinias, bet ir pristatyti ir geriau supažindinti su Lietuvos kariuomene ir jos istorija. Jaunimas labai domisi Lietuvos kariuomene. Tad mes naująja studijų programa sieksime užpildyti esančią spragą – rengsime pedagogus, kurie jau galėtų patenkinti šių jaunuolių poreikius“, – sako prorektorius.

„Litexpo“ parodų rūmuose kariuomene besidomintiems ginkluote ir technika Oro gynybos bataliono kariai suteikė galimybę iš arti apžiūrėti priešlėktuvinės gynybos raketinę sistemą „Stinger“ , Inžinerijos bataliono kariai, pasitelkę į pagalbą išminavimo robotą, dalijo informacinę medžiagą ir pasakojo apie roboto technines galimybes. Parodoje dalyvavę Karo policijos kariai pasakojo apie savo tarnybą, o Specialiųjų operacijų pajėgų kariai savo ekipuote ir motociklu traukė praeivių akį ir norą fotografuotis su jais.

Parodoje dalyvavo ir Garbės sargybos kariai, surengę parodomąją defilė programą parodų centro kieme, parodos lankytojus salėje muzikos klausytis kvietė KASP bigbendo kariai.

Daugiau akimirkų iš Lietuvos kariuomenės ekspozicijos parodoje "Studijos 2015":