Pradžia ŠAUKTINIAMS

Nauji šauktiniai papildė „Algirdiečių“ gretas

Nauji šauktiniai papildė „Algirdiečių“ gretas

Šiandien, 2020 m. rugsėjo 14 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ (toliau – MPB GV) Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda 134 karių.

98 jaunuoliai tarnybą pasirinko savo noru, o 35 karo prievolininkai, patekę į šaukiamųjų sąrašą ir išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka. Labai džiugu, kad šį kartą tarnybą pradedančiųjų gretose nėra jaunuolių, pašauktų privaloma tvarka. Tarp visų tarnybą pradedančių karių yra ir 3 merginos. Šiemet į tarnybą dar planuojama pašaukti daugiau nei 1800 jaunuolių, kurie bus paskirstyti į 11 dalinių.

Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę arba savanorių karo tarnybą, o to nepadarę bus priskirti Lietuvos kariuomenės aktyviajam rezervui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas įsikūręs Rukloje, Jonavos rajone. Aprūpintas naujausia ginkluote ir technika batalionas yra pasirengęs vykdyti Šiaurės Atlanto sutarties 5-ojo straipsnio operacijas Lietuvoje ir už jos ribų.

Bataliono įkūrimo data laikoma 1991 m. gruodžio 1 d., kai buvo įkurtas Vilniaus motodesantinis batalionas. Po dviejų metų dalinys buvo perkeltas į Ruklos karinį miestelį. Šiuo metu jis vadinamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotuoju pėstininkų batalionu. 1996 m. jam buvo įteikta kovinė vėliava su šūkiu „Tėvynės meilė tebus mums vadovas".

Taikos palaikymo misijose batalionas dalyvauja nuo 1994 m. 2003-2008 m. bataliono kariai dalyvavo taikos palaikymo misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake, nuo 2005 m. - tarptautinėje operacijoje Afganistane. Bataliono pagrindu buvo suformuoti PAG-3 ir PAG-12 kariniai kontingentai Lietuvos vadovaujamoje bendroje civilių ir karių misijoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje.

2014 m. lapkričio 1 d. Algirdo batalionas su priskirtais vienetais buvo suformuotas kaip greitojo reagavimo pajėgų 1 - oji bataliono kovinė grupė. Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios reaguoti nedelsiant ir panaudoti kovinę galią siekiant užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu, atsakyti į nekonvencinio karo grėsmes.