Pradžia ŠAUKTINIAMS

Naujieji NPPKT kariai valstybės dieną švęs kartu

Naujieji NPPKT kariai valstybės dieną švęs kartu

Šiandien, 2021 m. liepos 5 d. Žemaitijos regionui – ne eilinė diena. Kas važiuoja prie jūros, o kas velkasi uniformą. Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione pradeda daugiau kaip 280 karių, o Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione – apie 130 karių, atvykusių iš visos Lietuvos. Iš viso šito, daugiau kaip 400, gausaus jaunuolių būrio, kartu petys į petį tarnybą atliks 8 merginos. Šiemet tarnybą iš viso jau pradėjo 1160 karo prievolininkų.
Apie 100 karių tarnybą pasirinko atlikti savo noru ir daugiau nei 280 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka, o tik 27 pašaukti tarnybą atlikti privaloma tvarka.
Tarnybos metu daliniuose jaunieji kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su pagrindiniais karybos bei medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje.
Po tarnybos jaunuoliai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.
Daugiau informacijos puslapyje karys.lt.