Pradžia ŠAUKTINIAMS

Netikri šaukimai į Lietuvos kariuomenę

Netikri šaukimai į Lietuvos kariuomenę

Informuojame, kad 2020 m. gruodžio 9 dieną viešojoje erdvėje buvo išplatintas melagingas pranešimas su antrašte „Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba patikslina karo prievolininkų sąrašus“. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (toliau – KPKT) nesiuntė nei savivaldybėms, švietimo ar kitoms įstaigoms, nei karo prievolininkams nurodymų 2020 m. gruodžio 10 d. vykdyti šaukimo procedūras ir atvykti į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius bei poskyrius.

Patiksliname, kad 2020 m. gruodžio 7 d. 2020 metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (toliau – NPPKT) buvo užbaigtas, o nauji karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi 2021 m. sausio 7 d. Taip pat, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, nuo lapkričio 7 d. iki karantino pabaigos, buvo pakeista karo prievolininkų aptarnavimo tvarka ir visi jaunuoliai buvo kviečiami pateikti duomenis bei kontaktuoti su KPKT nuotoliniu būdu ir nevykti į KPKT skyrius ir poskyrius.

Visa oficiali informacija apie šaukimo procedūras, naujienas ir pokyčius yra skelbiama interneto svetainėse karys.lt ir kam.lt arba paskambinus nemokamu tel. 8 800 12340.

Raginame ignoruoti tokio pobūdžio melagingus pranešimus ir informuoti atitinkamas institucijas, taip pat ir Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.

Asociatyvinė foto.