Pradžia ŠAUKTINIAMS

„Pasaulio Lietuvos“ stovyklautojams – išskirtinės Lietuvos karių pamokos

„Pasaulio Lietuvos“ stovyklautojams – išskirtinės Lietuvos karių pamokos

Šią savaitę Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) kariai stovykloje „Pasaulio Lietuva“ (Varėnos r.) susirinkusiems jaunuoliams, gyvenantiems užsienyje, pristatė Lietuvos kariuomenę ir tarnybos joje būdus. 5-ąjį kartą Pasaulio Lietuvių bendruomenės organizuojamoje stovykloje susirinko vaikai ir paaugliai iš 12 valstybių: Airijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Islandijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos. Visus šiuos jaunuolius jungia viena gija – Lietuva, kurią jie švelniai vadina „antra tėvyne“, „močiutės šalimi“, „vasaros šalimi“, „atostogų šalimi“.

„Daug ir įvairiai kalbėjomės apie Lietuvos kariuomenę. Vietoj įprastinio kariuomenės pristatymo, pačiam jaunimui teko paplušėti ir patiems pagalvoti, parengti iliustruotą pranešimą apie kariuomenę. Jaunuoliai nustebino savo išradingumu: ne tik gana tiksliai apibūdino kariuomenės struktūrą bei uždavinius, tačiau net ir išskyrė būtinas kario asmenines savybes“, – įspūdžiais dalijosi stovyklautojams įvairius Lietuvos kariuomenę pristatančius užsiėmimus organizavusi, „Metų šauklio“ titulą už panašias aktyvias veiklas pelniusi viršila Virginija Prieskienytė, KPKT Marijampolės poskyrio viršininkė.

Kartu su savo vadovaujamų karių komanda, specialiai stovyklai ji paruošė išskirtinių užduočių. Stovyklautojai išbandė kodavimo ir iškodavimo grandines bei šifruotes, radijo ryšio pranešimus, dalyvavo karinėse estafetėse – įveikė kliūčių ruožą, mėtė granatas ir kt. Kariai stovyklautojus taip pat susipažindino su pirmosios medicininės pagalbos teikimu, surengė maskavimosi miške pratybas, pristatė kariams skirtą sausojo maisto davinį bei surengė taiklumo varžybas interaktyviajame tire.

Stovykla „Pasaulio Lietuva“ jau tapo gražia Lietuvos kariuomenės ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendradarbiavimo tradicija įgyvendinant nacionalinę programą „Globali Lietuva“: antrus metus iš eilės KPKT kariai rengia užsiėmimus jaunimui. Šiais metais stovykla vyksta dvejomis pamainomis Merkinės seniūnijai priklausančiame Rodukos kaime – kita užsienyje gyvenančių Lietuvos jaunuolių grupė susirinks pirmąją rugpjūčio savaitę.

Be šio šiais metais surengta ir daugiau susitikimų su lietuvių bendruomenėmis užsienyje, o jų tikslas – stiprinti ryšius bei skatinti informacinį mainų procesą, identifikuojant patriotinį tautiečių nusiteikimą, norą prisijungti prie Lietuvos kariuomenės bei pasinaudoti galimybe „pasimatuoti“ gimtąją šalį siekiant grįžti čia nuolatiniam gyvenimui.

Šiais metais per programą „Globali Lietuva“ Lietuvos kariuomenė ir tarnybos joje būdai pristatyti Lietuvos Respublikos Generalinio konsulato San Paule (Brazilijos Federacinė Respublika) iniciatyva surengtame nuotoliniame renginyje lietuvių bendruomenei, taip pat – Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Vokietijos lietuviams. Rudenį planuojama tęsti susitikimų ciklą ir glaudinti ryšius su Danijos Karalystės bei kitomis aktyviomis tautiečių bendruomenėmis.

KPKT informacija ir nuotraukos.