Pradžia ŠAUKTINIAMS

Pasipildė šauktinių gretos Rukloje

Pasipildė šauktinių gretos Rukloje

Šiandien, 2020 m. rugsėjo 7 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ (toliau – MPB GV) štabo kuopose ir MPB GV Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda virš 440 karių.

Apie 250 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, o daugiau nei 200 į šaukiamųjų sąrašą patekusių karo prievolininkų išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka ir tik 8 šauktiniai tarnybą pradėjo privaloma tvarka. Daugiausiai jaunuolių tarnybą atliks Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, jų daugiau nei 370. Tarp visų tarnybą pradedančių karių net 14 merginų, 3 iš jų tarnybą atliks Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ štabo kuopose, o kitos 11 merginų - MPB GV Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione. Šiemet į tarnybą dar planuojama pašaukti apie 2000 jaunuolių, kurie bus paskirstyti į 12 dalinių. Į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiaip metais jau išvyko daugiau nei 840 karių.

Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę arba savanorių karo tarnybą, o to nepadarę bus priskirti Lietuvos kariuomenės aktyviajam rezervui.