Pradžia ŠAUKTINIAMS

Paskutinis 2017 m. išvykimas į privalomąją pradinę karo tarnybą

 Šiandien, gruodžio 11 d. išvyko 158 šauktiniai į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalioną (toliau – Vytenio BPLB). Kariai tarnybą pradės Mokomajame pulke Rukloje, o vėliau – tęs Vytenio BPLB. Tarnybą įvairiuose LK daliniuose jau atlieka –3340, iš jų apie 127 merginos. Didžioji dalis (55%) tarnaujančiųjų sudaro jaunuoliai, pareiškę savo noru atlikti karinę tarnybą, kiti – patekę į šaukiamųjų sąrašus ir pareiškę norą pirmumo teise atlikti tarnybą ir 48 karo prievolininkai buvo pašaukti privalomai.

Šiemet šaukimas į NPPKT vyko pagal naują tvarką, kuri nekis ir kitąmet – šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebebus siunčiami – informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai ras karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.

Visus norinčius atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą savo noru kviečiame jau dabar. Atvykite į Regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir parašykite prašymus atlikti tarnybą 2018 m. Galėsite pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t.y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų.

Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html. Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

Nuotraukos vyr. eil. Jolitos Gruzdaitės