Ši atmintinė padės tau pradėti kario tarnybą kuo sklandžiau.
ATMINTINĖPRIEŠ PRADEDANTNUOLATINĘ PRIVALOMĄJĄ PRADINĘ KAROTARNYBĄ
ĮVADAS
Ši atmintinė padės tau pradėti kario tarnybą kuo sklandžiau.
Nusiteik, kad kario kelias nėra lengvas, nes susidursi su naujais dalykais ir iššūkiais, padidintu fiziniu bei psichologiniu krūviu. Turėsi priprasti prie naujos – karinės – tvarkos, prie vadų griežtumo ir reiklumo. Čia pateiksime keletą patarimų, kurie padės garbingai pradėti Lietuvos kario kelią ir eiti juo.
PRIEŠ KARIO TARNYBĄ
Kad būtų lengviau tiek fiziškai, tiek morališkai įsilieti į Lietuvos karių gretas:
1. Pasiruošk fiziškai, kadangi karinė tarnyba pareikalaus daug jėgų. Sportuok, didesnį dėmesį skirk bėgimui, atsispaudimams ir susilenkimams.
2. Išmok Lietuvos Respublikos himną, susipažink su kariniais laipsniais dar namuose.
3. Pakalbėk su savo artimaisiais ir draugais, kad jie neužmirštų tavęs, rašytų tau, skambintų ar aplankytų, kai tai bus leidžiama daryti.
4. Nesivežk nieko, ką draudžiama atsivežti, nes patikros metu tie daiktai, priklausomai nuo jų paskirties ir pobūdžio, bus konfiskuoti, sunaikinti arba perduoti Karo policijai.
5. Nusiteik – lengva nebus. Atvyk nusiteikęs, kad viską įveiksi ir nugalėsi, be to, norėk keistis, norėk tapti Lietuvos kariu.
BAZINIO KARIO KURSO METU
Kario tarnybą pradėsi nuo Bazinio kario kurso (BKK). BKK tikslas – tave, civilį asmenį, transformuoti į Lietuvos karį. Kursą priimk kaip iššūkį sau, nes tai gali būti rimčiausias tavo išbandymas ligšioliniame gyvenime. BKK metu išmoksi įveikti save, savo baimes, ribas, susikoncentruoti į save, rūpintis šalia esančiais kovos draugais. Vadai (instruktoriai) ugdys tavyje kario savybes (drąsą, patriotiškumą, pasiaukojimą, paklusnumą, savigarbą ir t. t.), tuo pačiu metu mokydami bazinių karybos dalykų (judėti mūšio lauke, šaudyti, komunikuoti mūšio aplinkoje ir t. t.).
Ką daryti BKK metu:
1. Greitai išmok taisykles ir jų laikykis. Nebūk vienišius ar ypatingas gudruolis, nekovok su užduotimis ir taisyklėmis, nesiginčyk ir nepriešgyniauk, nes tai yra energijos švaistymas. Ypatingi žmonės sulaukia ypatingo dėmesio ir ypatingų užduočių, t. y. korekcinės veiklos / papildomų pratimų.
2. Gerbk save, kitus karius ir vadus (instruktorius). Stenkis viską atlikti kaip galima geriau.
3. Imk pavyzdį iš instruktorių. Jie bus pavyzdys, kaip reikia atrodyti, kalbėti, elgtis.
4. Išlik ramus ir vykdyk įsakymus. Jeigu nesupratai įsakymo, daryk tai, ką daro kiti.
5. Komandas vykdyk greitai, tiksliai ir sutartinai, jei reikia atsakyti į klausimą, kalbėk garsiai ir aiškiai. Nekalbėk be reikalo. Galvok, ką sakai, o ypač savo vadui (instruktoriui).
6. Būk draugiškas, padėk kitiems bendražygiams. Atmink, kad tu esi komandos dalis. Visai nesvarbu, kas buvai prieš tarnybą, nes čia – visi lygūs. Palik savo principus ir įsiliek į komandą. Dirbk darniai su kitais žmonėmis, net jeigu jie tau ir nepatinka. Nuo pirmų dienų turėsi porininką – „mūšio draugą“, susidraugauk su juo ir veikite išvien.
7. Nevok, neapsimetinėk, nemeluok ir iš nieko nesityčiok. Kariuomenė griežtai netoleruoja tokių veiksmų.
8. Pasiruoškite tau išduotą ekipuotę pagal tavo vadų nurodytus reikalavimus, saugok ir tausok tau išduotus / patikėtus daiktus.
9. Laikykis asmeninės higienos, švaros ir tvarkos kareivinėse bei mokymo ir pratybų vietose.
DAIKTAI
Šis daiktų sąrašas padės pradėti tarnybą kuo sklandžiau. Prieš išvykdamas atlikti karinę tarnybą, keletą kartų pasitikrink!
Būtina turėti:
1. Dokumentus: pasą ar asmens tapatybės kortelę, galiosiantį (-ią) dar 6 mėn. po nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo, banko sąskaitos numerį, 4 spalvotas fotonuotraukas (3x4 cm), vairuotojo pažymėjimą (jei toks yra), skiepų pasą (jei toks yra arba jų išrašą iš ambulatorinės kortelės), išsilavinimo dokumentų kopijas. Žinokite savo kraujo grupę;
2. higienos reikmenis (veidrodėlį, kempinę, dušo želę ar muilą, dantų pastą, dantų šepetėlį su apsauga, skutimosi reikmenis, pieštukinį dezodorantą, žirklutes nagams kirpti);
3. gumines dušo šlepetes;
4. batų valymo priemones (šepetį, juodą batų tepalą);
5. atsarginę furnitūrą (tamsių siūlų, adatą, sagų, žiogelių);
6. kišeninį lenktinį peiliuką (iki 8 cm geležte);
7. priemonių kojoms prižiūrėti (silikoninių pleistrų, pėdų pudros, kremo);
8. nedūžtamą puodelį;
9. rankinį laikrodį (neblizgų, tamsios spalvos (juodos, rudos), atsparų vandeniui);
10. banko kortelę;
11. maišelį, drėgmei atsparų dėklą (užtraukiamą užtrauktuku), kuriame būtų galima laikyti telefoną ar kitus nuo drėgmės / dulkių saugotinus daiktus lauko pratybų metu.
Galima turėti:
1. Papildomus higienos reikmenis (dantų ir ausų krapštukų, drėgnų servetėlių, vazelino lūpoms, higieninių paketų (moterims));
2. pašto ženklų, vokų, keletą artimųjų nuotraukų;
3. rašymo priemonių (tušinuką (ne gelinį), pieštuką) ir užrašų knygutę;
4. religinio turinio literatūros (1–2 leidinius);
5. elektroninę knygų skaityklę;
6. ledinukų (iki 0,5 kg);
7. smulkių pinigų (monetomis – kavai iš automato pirkti);
8. patogius sportbačius (sportbačiai kariuomenėje bus išduoti visiems, tačiau aktyvūs sportininkai ar kiti to pageidaujantys kariai gali turėti savo)
9. mobilųjį telefoną ir jo įkroviklį (bus galima naudoti tik nurodytu metu);
Nerekomenduojama turėti:
1. Papuošalų, juvelyrinių dirbinių (žiedų, auskarų, grandinėlių);
2. nešiojamųjų kompiuterių, planšečių ir kitų brangių daiktų.
Draudžiama turėti:
1. Alkoholio, narkotikų, psichotropinių medžiagų;
2. maisto, maisto papildų, vaistų (išskyrus vaistus, skirtus gydyti pateikus gydytojo receptą);
3. pornografinio ar įžeidžiamo turinio vaizdinės medžiagos ar literatūros;
4. kortų, kauliukų, kitų azartinių žaidimų priemonių;
5. šaunamųjų ar šaltųjų ginklų;
6. petardų, fejerverkų ir kitų sprogstamųjų ar dūmijančių priemonių.
Šis daiktų sąrašas padės jums pradėti tarnybą kuo sklandžiau. Susidėjęs juos, keletą kartų pasitikrinkite, ar tikrai nieko nepamiršote!
BAIGIAMOJI DALIS
Į kariuomenę vyk tvarkingas, švarus, apsiskutęs ir trumpai apsikirpęs (plaukų ilgis iki 0,5 cm (vyrų)). Atvyk blaivus ir neapsvaigęs nuo narkotinių ar kitų psichotropinių medžiagų, nediskredituok netinkamu elgesiu savęs, savo artimųjų ir tų, kurie tavimi pasitiki.
Sėkmės!
Visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.