Pradžia ŠAUKTINIAMS

Pažymėdami kariuomenės dieną kariai varžėsi boulinge

Pažymėdami kariuomenės dieną kariai varžėsi boulinge

 Minėdami Lietuvos kariuomenės atkūrimo 97 metines, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) atliekantys šauktiniai bei kariai savanoriai varžėsi „Apollo“ boulingo takeliuose.

Lapkričio 24 d. Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Apollo“ boulinge žaidė spalio 26 d tarnybą Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione pradėję NPPKT kariai, Klaipėdoje – pirmieji šauktiniai savanoriai, tarnaujantys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, o Šiauliuose – Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės kariai. Iš kiekvieno dalinio buvo pakviesti geriausiai tarnyboje pasižymėję kariai. KASP su „Apollo“ boulingu inicijuotame socialiniame renginyje iš viso dalyvavo beveik 100 tarnybą atliekančių karių.

„Pati idėja surengti šauktiniams šventę kilo gana netikėtai. Pirmiausia su kariuomene planavome organizuoti boulingo turnyrą karininkams, tačiau artėjant Lietuvos kariuomenės dienai kilo mintis sukviesti šiuo metu tarnaujančius jaunuolius. Tad pakvietėme 9 mėnesių tarnybą atliekančius karius bei karius savanorius, kurie galėjo išbandyti mūsų boulingo takus, pasivaržyti tarpusavyje, ir tiesiog pakeisti aplinką bei pailsėti. Smagu, kad renginys pavyko puikiai, matėme besidžiaugiančius jaunus žmones. Planuojame kviesti karius ir ateityje bei tikimės, kad bendri renginiai taps gražia tradicija.“- bendradarbiavimu su Lietuvos kariuomene ir įvykusiu bendru renginiu džiaugėsi „Apollo“ boulingo padalinio vadovė Kristina Riaukienė.

Šiuo metu yra ruošiama bendradarbiavimo sutartis tarp „Apollo“ boulingo ir Lietuvos kariuomenės.

Primename, kad 18-38 m Lietuvos Respublikos piliečiai ir toliau yra kviečiami savanoriškai rašyti prašymus dėl NPPKT atlikimo. Prašymai teikiami regioniniams Karo prievolės ir komplektavimo skyriams. Savanoriškais pagrindais tarnaujantiems jaunuoliams yra suteikiamos privilegijos gauti padidintas išmokas, kurių suma siekia iki 3000 €.

2016 m. šaukimas į NPPKT pradedamas sausio 7 d. Tą dieną bus sudaromi privalomai šaukiamųjų atlikti tarnybą sąrašai.

Daugiau nuotraukų:

Nuotraukų aut. kpt. D. Ulozas ir kpt. Ž. Želvys