Pradžia ŠAUKTINIAMS

PIRMASIS 2022 METŲ IŠVYKIMAS Į NUOLATINĘ PRIVALOMĄJĄ PRADINĘ KARO TARNYBA

PIRMASIS 2022 METŲ IŠVYKIMAS Į NUOLATINĘ PRIVALOMĄJĄ PRADINĘ KARO TARNYBA

Šių metų kovo 7 diena - šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 2022 m. pradžia. Šiandien tarnybą Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ pradeda 45 nauji kariai,  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione – beveik 70, o Karinių jūrų pajėgų Logistikos tarnyboje – apie 60 karo prievolininkų.

Iš daugiau kaip 170 jaunuolių tarnybą minėtuose daliniuose 15 pasirinko savanoriškai, tai yra nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą Tėvynei. Kita dalis – kiek daugiau nei 100 karo prievolininkų – tarnybą atlikti pasirinko pirmumo tvarka, tai yra patekę į šaukiamųjų sąrašus nieko nelaukė ir stojo į karių gretas. Didžioji dalis šiandien tarnybą pradedančių karo prievolininkų paskirti iš Kauno ir Klaipėdos regionų, o likusieji iš Šiaulių, Alytaus ir Panevėžio.

„Nors šis šaukimas ir įvyko pagal patvirtintą  planą, tačiau aplinkybės, kuriomis tai įvyko, yra ypatingos – karo Ukrainoje akivaizdoje. Šiandieniniai įvykiai, kuomet visiškai nepagrįstai ir neišprovokuotai buvo užpulta suvereni ir taikiai gyvenanti Ukraina, parodė, kad Lietuvos piliečiai visada ir bet kokiomis sąlygomis turi būti tinkamai pasirengę ir esant reikalui visomis jėgomis stoti ginti savo šalies. O tai galima užtikrinti tik turint tinkamą karinį parengimą.“ – sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Šiandien pradėjusiems tarnybą karo prievolininkams pirmus 3 mėnesius bus vedami baziniai kario kursai, kurių metu jie įgys bazinių taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos žinių, išmoks naudotis ginklais bei įgys kitų, kariui reikalingų įgūdžių. Baigę bazinį kario kursą kariai bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą. Nepasirinkusieji profesinės karo tarnybos kario kelio, bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.

Šiais metais planuojama pašaukti apie 3800 karo prievolininkų. Sekantis artimiausias išvykimas į tarnybą numatomas balandžio 4 d. į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną.

Daugiau informacijos apie 2022 m. šaukimo planą galite rasti čia.

Nuotr. aut. gr. Raminta Mikoliūnienė