Pradžia ŠAUKTINIAMS

Po Šv. Velykų Lietuvos kariuomenės daliniuose tarnybą pradeda pirmieji 2017 m. šauktiniai

 Artėjant pirmųjų 2017 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliksiančių jaunuolių išvykimui į dalinius, Lietuvos kariuomenė kviečia ir toliau vaikinus ir merginas savo noru prisijungti prie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karo prievolininkų.

Šiuo metu savo noru atlikti tarnybą jau pareiškė daugiau nei 1 300 jaunuolių, iš jų – per 60 merginų, o iš patekusiųjų į sąrašus karo prievolininkų apie 1 500 yra pateikę prašymus atlikti tarnybą pirmumo tvarka. Šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3 537 karo prievolininkai.

„Džiugina šauktinių motyvacija ir ryžtingas nusiteikimas savo noru atlikti tarnybą. Dalis karo prievolininkų neslepia, kad apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje sužino iš tarnavusių draugų ar giminaičių, kurie paskatino papildyti šauktinių gretas ir atlikti pareigą Tėvynei“, – sako Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas.

Pirmieji 2017 metų šaukimo kariai tarnybą pradės 2017 m. balandžio viduryje. 72 šauktiniai balandžio 18 d. išvyks į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną, o balandžio 24 d. Mokymų ir doktrinų valdybos Kovinio rengimo centre tarnauti pradės 153 NPPKT kariai. Paskutinieji išvykimai į tarnybos vietas šiais metais įvyks gruodžio pradžioje. Didžioji dalis šauktinių – visus tarnybos mėnesius tarnaus priskirtame kariuomenės dalinyje, o likę – devynių mėnesių tarnybą pradės Mokomajame pulke, Rukloje, kur tarnaus 2 mėnesius, o kitus 7 mėnesius tarnybą tęs priskirtame dalinyje.

Šiemet šaukimas į nuolatinę privalomąją paradinę karo tarnybą vyksta pagal naują tvarką – šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami – informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai randa karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.

Karo prievolės komplektavimo tarnybos specialistai teigia, kad naujoji šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sistema veikia sklandžiai, o ir patys būsimieji kariai sako, kad informavimas internetu yra patogus, informaciją jie gaunu laiku.

Karo prievolės komplektavimo tarnyba primena, kad sausio pradžioje paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į jį nepatekę vaikinai, taip pat ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t.y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų. Pirmumo prašymus gali teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų, o labai gerai įvertinus tarnybą išmokos suma siekia per 2800 eurų.

Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 m. gruodžio mėn. visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai teigiamai vertina privalomosios pradinės karo tarnybos naudą.

Apie 81 proc. apklausos respondentų nurodė, kad privalomoji pradinė karo tarnyba yra naudinga jaunuoliams. 12 proc. apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, o 7 proc. gyventojų nuomonės šiuo klausimu neturi.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 08.00 iki 19.00 val., o penktadieniais – nuo 08.00 iki 17.45 valandos. Šiais metais duris atvėrė nauji Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyriai Kėdainiuose ir Varėnoje. Artimiausiu metu planuojama atidaryti naujus poskyrius Pakruojyje ir Plungėje. Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html

Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.