Pradžia ŠAUKTINIAMS

Pradedamas pasiruošimas 2020 m. šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Pradedamas pasiruošimas 2020 m. šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Siekiant didinti Lietuvos gynybos potencialą, pradedamas pasirengimas šaukimui į nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą (toliau – NPPKT). Šauktinių institutas yra geriausias garantas sparčiam pajėgų komplektavimui ir kariuomenės rezervo didinimui, o NPPKT atlikę kariai turės galimybę tapti profesinės karo tarnybos kariais, kariais savanoriais ar papildyti parengtojo rezervo gretas. 

Ateinančiais 2020 m. atlikti NPPKT bus pašaukti per 3800 jaunuolių. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti dalyvaudami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

2020 m. šaukiamųjų sąrašai bus sudaromi sausio 9 dieną, o pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo viduryje – Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione. Su 2020 m. šaukimo į NPPKT planu galima susipažinti interneto svetainėje www.karys.lt skiltyje „Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba / 2020 m. šaukimo planas

„Šių, besibaigiančių metų, patirtis parodė, kad noras atlikti NPPKT, tokiu būdu prisidedant prie šalies saugumo didinimo, jaunuolius skatina tarnybą rinktis savo noru. Tikimės, kad ateinančiais, 2020 m., tarnybą besirenkančių savo noru jaunuolių skaičius nemažės“, – sako Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Pagal priimtą Seimo sprendimą, nuo 2015 m. kiekvienais metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pašaukiami nuo 3000 iki 4000 karo prievolininkų.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba jau dabar kviečia visus norinčius atvykti į regioninius karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skyrius ir užsirašyti atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą 2020 m. savo noru. Savo noru tarnybą atlikti pageidaujantys jaunuoliai galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes išmokas, t. y. tarnybos metu galės gauti daugiau kaip 1250 eurų išmoką, o atlikus tarnybą, dar apie 1750 eurų.

Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.karys.lt , skiltyje „Bendraukime / Mūsų kontaktai“. Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galima gauti susisiekus telefonu nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.