Pradžia ŠAUKTINIAMS

Prasidėjo pratybos „Šaukimo punktas 2024“

Prasidėjo pratybos „Šaukimo punktas 2024“

Šią savaitę Vilniaus, Kauno ir Panevėžio regionuose startuoja Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) pratybos „Šaukimo punktas 2024“. Šių pratybų tikslas – treniruoti KPKT Regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius (RKPKS) aktyvavimo, šaukimo centrų ir šaukimo punktų steigimo tiek nuolatinėse dislokacijos, tiek ne nuolatinėse dislokacijos vietose ir Lietuvos kariuomenės komplektavimo kariniu personalu organizavimo, koordinavimo ir vykdymo procedūras. Pratybos vyks iki 2024 metų gruodžio 13 dienos. KPKT pratybas „Šaukimo punktas“ vykdo nuo 2021 metų.

„Šių pratybų veiksmai ir elementai orientuoti ne į pačius karo prievolininkus, o į KPKT karius, kurie vykdo karo prievolininkų šaukimo procedūras komplektuojant Lietuvos kariuomenės karinius vienetus pagal nustatytus prioritetus. KPKT šaukimo centrų ir šaukimo punktų kariai treniruosis vykdyti įvairias užduotis sumodeliuotas pagal mobilizacijos ir/ar karo padėties epizodus, reaguos į pratybų scenarijuose numatytus įvykius ir incidentus, vykdys kitas veiklas. Labai džiugu pažymėti, kad pirmą kartą pratybose „Šaukimo punktas“ dalyvauja net trys RKPKS vienu metu bei KPKT aktyviojo rezervo kariai, kurie po dvi savaites vykusio individualuas, specialisto rengimo yra integruoti į jiems numatytus šaukimo punktus“, – sako KPKT direktoriaus pavaduotojas, pratybų „Šaukimo punktas 24“ vadovas pulkininkas leitenantas Audrius Beinoras.

Šios pratybos yra itin svarbios kariuomenės pasirengimui reagavimui į nenumatytas ekstremalias situacijas, nes jos padeda tobulinti karių gebėjimus greitai ir efektyviai reaguoti į įvairias grėsmes. Šaukimo procedūrų praktinis įgyvendinimas leidžia kariams išmokti tinkamai koordinuoti veiksmus, optimizuoti procesus ir užtikrinti sklandų komunikavimą įvairiose srityse. Tai, kad pratybos vyksta kiek įmanoma realesnėmis sąlygomis, kariai turi galimybę išbandyti save adekvačiai reaguojant į besikeičiančią aplinką ir iššūkiais, kurie galėtų nutikti realioje situacijoe, o tai stiprina jų gebėjimą priimti sprendimus ir veikti pagal aukščiausius standartus.

Tokios pratybos suteikia kariams galimybę tobulinti bendradarbiavimą su kitomis institucijomis ir pilietinėmis struktūromis, kurios taip pat yra įtrauktos į krizinių situacijų valdymą. Tai leidžia kariams ne tik išmokti bendrų procedūrų, bet ir sustiprinti ryšius su visuomenės struktūromis, todėl užtikrinama, kad tiek Lietuvos kariuomenė, tiek civilių institucijos galėtų veikti darniai ir veiksmingai, užtikrinant valstybės saugumą. Dar viena svarbi šių pratybų nauda kariams yra galimybė treniruotis dirbti įvairiose, neįprastose aplinkose, kuriose sukuria papildomus iššūkius logistinės, ryšių ir informacinių sistemų paramos bei civilinės infrastruktūros srytyse.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija.