Pradžia ŠAUKTINIAMS

Pratybos „Perkūno bastionas 2023“: komplektuojame Alytaus regiono karo komendantūras

Pratybos „Perkūno bastionas 2023“: komplektuojame Alytaus regiono karo komendantūras

Rugsėjo 25–29 d. Lietuvos kariuomenė kartu su kitomis Krašto apsaugos sistemos ir valstybės institucijomis treniruojasi mobilizacinėse pratybose „Perkūno bastionas 2023“, kuriose mokosi atlikti numatytas užduotis nepaprastosios bei karo padėties metu, paskelbus mobilizaciją. Pratybose treniruojamasi užpildyti Alytaus regiono komendantinius vienetus (komendantūras) parengtojo rezervo kariais bei patikrinti, kaip esant reikalui komendantūros atliktų savo funkcijas, įvykdyti kitas mobilizacinių pratybų scenarijuje numatytas užduotis.

Kasmetinėse pratybose „Perkūno bastionas 2023“ Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos specialistai telefonu susisieks su Alytaus regione gyvenančiais parengtojo rezervo kariais, atnaujins kontaktinę informaciją ir įvertins jų pasirengimą vykdyti užduotis, jeigu valstybėje iškiltų poreikis mobilizuoti karius. Taip pat, dalis parengtojo rezervo karių gaus informacinius SMS pranešimus, siekiant informuoti ir įvertinti, kaip parengtojo rezervo kariai vykdo jiems nustatytą prievolę informuoti apie kontaktinių duomenų pasikeitimą. Pratybų metu bus siunčiamas tokio pobūdžio pranešimas:

„Informuojame <vardo_raidė>.<pavardės_raidė>. esate priskirtas LK personalo rezervui, rugsėjo 25–29 d. Alytaus apskrityje vykdomos LK rezervo mobilizacinės pratybos, kurių metu su Jumis gali susisiekti LK atstovai. Daugiau informacijos apie vykdomas pratybas tinklapyje karys.lt“

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba kviečia Lietuvos piliečius, su kuriais susisieks kariai ir paprašys atnaujinti jų asmeninius duomenis ar atlikti kitus veiksmus, būti geranoriškais ir prisidėti prie pratybų, o atsiradus abejonėms dėl reikalavimų pagrįstumo, gavus įtarimą keliantį pranešimą į telefoną ar kilus kitiems neaiškumams, vadovautųsi Lietuvos kariuomenės viešai pateikiama visuomenei informacija, tikrintų oficialią informaciją elektroninėje svetainėje karys.lt arba susisiektų su regioniniu Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos regioniniu padaliniu, oficialioje interneto svetainėje nurodytais kontaktais.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija ir nuotrauka.