Pradžia ŠAUKTINIAMS

Rukloje ir Alytuje tarnybą pradeda per 300 jaunuolių!

Rukloje ir Alytuje tarnybą pradeda per 300 jaunuolių!

Šiandien, lapkričio 4 – ąją dieną, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione, Rukloje bei Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione, Alytuje privalomąją pradinę karo tarnybą pradeda per 300 karo prievolininkų.

Atlikti tarnybos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotąjį pėstininkų batalioną, Rukloje jaunuoliai atvyko iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių regionų, o į Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų batalioną iš Alytaus, Kauno, Vilniaus bei Panevėžio regionų. Į minėtus dalinius savanoriškai tarnybą pradėti pasirinko apie 180 jaunuolių, pirmumo (patekę į šaukiamųjų sąrašus, tačiau tarnybą pasirinkę atlikti savo noru) tvarka skaičius siekia apie 120, o priverstine tvarka pašaukta ne daugiau kaip 20 jaunuolių. Reikia paminėti, kad tarp pradedančių tarnybą karo prievolininkų yra 6 merginos. Šiais metais į nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą dar bus pašaukta apie 1000 jaunuolių. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.

Šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami – informaciją,  kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai gali rasti  karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.karys.lt/, o bendrą informaciją apie esamus tarnybos būdus, pinigines išmokas, kitus su tarnyba susijusius klausimus galima rasti portale https://www.karys.lt/.