Pradžia ŠAUKTINIAMS

Savanorių antplūdis Oro gynybos batalione – ko jie išmoks per 9 mėnesius?

Savanorių antplūdis Oro gynybos batalione – ko jie išmoks per 9 mėnesius?

Rugsėjo 23 d. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (KPKT) į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos kariuomenėje palydėjo beveik 200 karo prievolininkų. Atlikti 9 mėnesių nepertraukiamą tarnybą Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione būsimieji jaunieji kariai, savanoriškai pasirinkę tarnybą, išvyko iš Šiaulių, Kauno ir Panevėžio regionų. Šioje laidoje tarnaus net 11 merginų.

Tarnyba kariams prasidės nuo bazinio kario kurso Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, vėliau specialisto ir kolektyvinis rengimas vyks Oro gynybos batalione.

Profesionalių instruktorių padedami jaunieji kariai įsisavins bazines ir kiekvienam kariui būtinas žinias, pradės formuoti išgyvenimo, taktikavimo ir šaudymo įgūdžius, vėliau turės įveikti oro gynybininko kurso mokymo programas (pavyzdžiui, raketinio oro gynybos komplekso (RBS-70, GROM), apžvalgos radarų (Giraffe MKIV), bazinio oro gynybininko ir orlaivių atpažinimo mokymo). Oro gynybos ginkluočių specialistų kursai vyks Karinių oro pajėgų Mokymo centre.

NPPKT karių mokymų metu lauks modernūs treniruokliai, oro gynybininko patirtimi pasidalins ir kariai-profesionalai, o prie mokymų proceso prisijungs ir NATO oro policijos misijos kontingentas.

Atlikę 9 mėnesių NPPKT ir įgiję pagrindinį karinį parengtumą jaunieji kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą ir periodiškai šaukiami atnaujinti karinių žinių ir įgūdžių.

Oro gynybos bataliono, dislokuoto Radviliškyje ir ginkluoto moderniomis įvairių tipų oro gynybos sistemomis, pagrindinis uždavinys apsaugoti sausumos pajėgų vienetus nuo antpuolių iš oro ir ginti strateginius objektus nuo oro atakų.

KPKT informacija ir nuotraukos.