Pradžia ŠAUKTINIAMS

Seime įvyko renginys, skirtas aptarti užsienio lietuvių patirtis Lietuvos kariuomenėje

Seime įvyko renginys, skirtas aptarti užsienio lietuvių patirtis Lietuvos kariuomenėje

Šių metų vasario 1 d. Konstitucijos salėje Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos iniciatyva įvyko renginys „Užsienio lietuvių patirtys Lietuvos kariuomenėje“.

„Renginio tikslas – paskatinti jaunuolius, gyvenančius užsienyje, nebijoti šaukimų ir atvykti į Lietuvos kariuomenę atlikti privalomąją karo tarnybą. Tarnyba yra ne tik pareiga tėvynei – tai suteikia ir nemažai pliusų pačiam žmogui, - discipliną, tvirtesnę fizinę formą. Susitikimo metu kalbinome jaunuolius, atvykusius iš užsienio, kurie pasidalino savo teigiama patirtimi Lietuvos kariuomenėje – jie yra pozityvusis pavyzdys, kuriuo labai kviečiu pasekti,“ – sako komisijos pirmininkė, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.

Renginio dalyvius pasveikino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus. Savo įžvalgomis pasidalino Seimo narys, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, dim. gen.ltn. Arvydas Pocius bei kiti kariuomenės atstovai. Renginyje dalyvavo dvylika iš užsienio į Lietuvą atvykusių atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jaunuolių, kurie pasidalino savo patirtimi tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.

Renginio įrašą galima pamatyti Youtube paskyroje „Atviras Seimas“.