Pradžia ŠAUKTINIAMS

Skelbiamas 23-asis moksleivių konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

 Prasideda 23-iasis konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Jame dalyvauti kviečiami 9-12 klasių ir gimnazijų moksleiviai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ tradiciškai vyksta trimis etapais. Moksleiviai dalyvauja pirmajame atrankiniame ture savo mokykloje ar gimnazijoje. Geriausius mokinius mokytojai užregistruoja antrajam konkurso etapui (visa informacija apie registraciją skelbiama Krašto apsaugos ministerijos tinklalapyje: www.kam.lt.) Iš vienos mokymo įstaigos į antrąjį etapą galima užregistruoti iki trijų dalyvių.

Registruotis į konkursą galima nuo 2018 m. sausio 22 d. iki kovo 2 d. Antrasis konkurso etapas paprastai vyksta miestų ir rajonų centruose, kur dalyviai sprendžia testą internetu. Į trečiąjį – finalinį etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai testą išsprendusių mokinių.

Šiemet finalinis konkurso etapas vyks Kaune, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti pilietišką jaunimą, besididžiuojantį savo valstybe ir kariuomene.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos ( šiandien Krašto apsaugos savanorių pajėgų) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu ir dabarties gynybos politikos aktualijomis.

Informaciją apie konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ rasite interneto svetainėje http://kam.lt/lt/naujienos_874/konkursai/ka_zinai_apie_lietuvos_kariuomene.html arba pasiteiravę telefonu (8 5) 278 5213

KAM archyvo nuotrauka (aut. P. Babilas)