Pradžia ŠAUKTINIAMS

Studente, tapk Lietuvos karininku!

Studente, tapk Lietuvos karininku!

 Studente ir absolvente, norį įgyti dar vieną specialybę ir užsitarnauti atsargos leitenanto laipsnį? Ateik į trejus metus trunkančius jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (JKVM).

Kartą per savaitę (savaitgalį) mokysiesi karybos teorijos, kurią vėliau taikysi lauko pratybose. Jos vyks dvi savaites vasaros metu poligone. Pirmaisiais mokymų metais būsi rengiamas eiliniu kariu, antrais – skyriaus vadu (seržantu), trečiais – būrio vadu (karininku). Mokymų metu išmoksi valdyti ginklą, susipažinsi su taktika, topografija, išbandysi radijo ryšį, karo inžinerijos ir medicinos praktikos subtilybes. JKVM vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Tau naudinga patirtis ir dar viena specialybė, kartu su užtarnautu atsargos karininko laipsniu. Būsi atlikęs privalomąją pradinę karo tarnybą ir įgysi galimybę ateiti tarnauti į kariuomenę. Taip pat bus naudingas įrašas apie baigtus mokymus tavo gyvenimo aprašyme (CV), o būsimasis darbdavys įvertins tavo atsakomybę ir disciplinuotumą, mokymuose įgytas žinias.

Mokymuose dalyvauja aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai nuo 18 iki 32 metų amžiaus įskaitytinai, kurie nusprendžia savo studijas paįvairinti prasminga patirtimi.

Daugiau infomacijos rasi čia, o norėdamas kandidatuoti atvyk į arčiausią regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių.