Pradžia ŠAUKTINIAMS

Tarnybą Juozo Vitkaus inžinerijos batalione pradeda 170 Lietuvos respublikos piliečių

Tarnybą Juozo Vitkaus inžinerijos batalione pradeda 170 Lietuvos respublikos piliečių

Šiandien, gruodžio 4 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione tarnybą pradeda 170 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau - NPPKT) karių, iš jų turime ir 11 savo noru tarnybą pasirinkusių merginų.

Didžioji dalis jaunuolių tarnybą minėtame dalinyje pasirinko savanoriškai, tai yra net nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą. Trečdalis tarnybą pasirinko pirmumo tvarka, tai yra patekę į šaukiamųjų sąrašus nieko nelaukė ir stojo į karių gretas, privaloma tvarka šaukti į minėtą dalinį neprireikė. Jaunuoliai į tarnybą paskirti iš visų šešių Lietuvos respublikos regionų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Šiaulių.

Pirmuosius 3 mėnesius kariai praleis Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur kariams bus vedami baziniai kario kursai, kurių metu vyks susipažinimas su karo taktika, inžinerija, topografija, rikiuote, medicina, ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Praėję bazinį kario kursą, kariai tarnybą tęs Juozo Vitkaus inžinerijos batalione kuriame bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalino sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesine karo tarnybą, to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.