Pradžia ŠAUKTINIAMS

Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 139 jaunieji kariai!

Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 139 jaunieji kariai!

Šiandien Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų batalione ir Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 139 jaunuoliai. Didžioji dalis tarnybą pradedančių karo prievolininkų paskirti iš Kauno ir Šiaulių.

Tarp 139 jaunuolių yra ir 5 merginos, kurios tarnybą atliks Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje. Visi tarnybą pradedantys jaunuoliai, ją pasirinko savo noru arba išreiškė pirmumo norą tarnauti, kai pateko į šaukiamųjų sąrašą.

Tarnybą kariai startuos baziniais kariniais mokymais, kurie truks maždaug 3 mėnesius. Per šį laikotarpį jų laukia žygiavimo, inžinerijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos, topografijos bei taktikos užsiėmimai. Taip pat svarbius kario įgūdžius ugdys pažintis su ginklais ir įvairia karine technika, pirmieji koviniai šaudymai bei granatų mėtymas. Kario kelią pradedantys jaunuoliai pasisems įvairios patirties kuri padės ne tik tarnybos metu, bet ir civiliniame gyvenime. Po šių mokymų prasidės specialisto rengimas, kur kariai bus paskirstyti pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje.

Po 9 mėnesių tarnybos kariams atsiveria karjeros galimybės ir jie gali pretenduoti į norimą tarnybos vietą visoje Lietuvoje. Nepasirinkusieji karo tarnybos bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą ir periodiškai bus šaukiamį į aktyvųjį rezervą.

Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos nuotraukos