Pradžia ŠAUKTINIAMS

TARNYBĄ LIETUVOS KARIUOMENĖJE PRADĖJO APIE 460 JAUNŲJŲ KARIŲ

TARNYBĄ LIETUVOS KARIUOMENĖJE PRADĖJO APIE 460 JAUNŲJŲ KARIŲ

Šiandien, gegužės 30 dieną tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione pradeda daugiau kaip 370 nauji kariai,  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione – kiek daugiau, nei 90.

Iš daugiau kaip 460 jaunuolių tarnybą minėtuose daliniuose 26 pasirinko savanoriškai, tai yra nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą Tėvynei. Kita dalis – kiek daugiau nei 300 karo prievolininkų – tarnybą atlikti pasirinko pirmumo tvarka, tai yra patekę į šaukiamųjų sąrašus nieko nelaukė ir stojo į karių gretas. Didžioji dalis šiandien tarnybą pradedančių karo prievolininkų paskirti iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų, o likusieji iš Alytaus ir Panevėžio.

Šiandien pradėjusiems tarnybą karo prievolininkams pirmus 3 mėnesius bus vedami baziniai kario kursai, kurių metu jie įgys bazinių taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos žinių, išmoks naudotis ginklais bei įgys kitų, kariui reikalingų įgūdžių. Baigę bazinį kario kursą kariai bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą. Nepasirinkusieji profesinės karo tarnybos kario kelio, bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.