Pradžia ŠAUKTINIAMS

Tarnybą pradeda pirmieji 2017 m. šauktiniai

  Šiandien Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione tarnybą pradeda 72 šauktiniai – pirmieji tarnybą pradedantys 2017 m. karo prievolininkai. 

Kitą savaitę, balandžio 24 d., Mokymų ir doktrinų valdybos Kovinio rengimo centre Pabradėje tarnauti pradės 153 NPPKT kariai. Didžioji dalis šauktinių – visus tarnybos mėnesius tarnaus priskirtame kariuomenės dalinyje, o likę – devynių mėnesių tarnybą pradės Mokomajame pulke, Rukloje, kur tarnaus 2 mėnesius, o kitus 7 mėnesius tarnybą tęs priskirtame dalinyje. Paskutinieji išvykimai į tarnybos vietas šiais metais įvyks gruodžio pradžioje.

Šiuo metu savo noru atlikti tarnybą jau pareiškė beveik 1400 jaunuolių, iš jų – per 80 merginų, o iš patekusiųjų į sąrašus karo prievolininkų apie 1 500 yra pateikę prašymus atlikti tarnybą pirmumo tvarka. Šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3 537 karo prievolininkai.

„Turime 26 savanorius ir 46 prašymus dėl pirmumo pateikusius asmenis. Džiugu, kad patekę į sąrašą aktyviai reiškia norą tarnauti savanoriškai – tiek pirmieji patekę į sąrašus, tiek ir esantys jo pabaigoje“, – sakė Vilniaus regioninio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas kpt. Šarūnas Žalėnas.

Šiemet šaukimas į nuolatinę privalomąją paradinę karo tarnybą vyksta pagal naują tvarką – šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami – informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai randa karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.

Lietuvos kariuomenė kviečia ir toliau vaikinus ir merginas savo noru prisijungti prie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karo prievolininkų. Sausio pradžioje paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į jį nepatekę vaikinai, taip pat ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t.y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų. Pirmumo prašymus gali teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų, o labai gerai įvertinus tarnybą išmokos suma siekia per 2800 eurų.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 08.00 iki 19.00 val., o penktadieniais – nuo 08.00 iki 17.45 valandos. Šiais metais duris atvėrė nauji Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyriai Kėdainiuose ir Varėnoje. Artimiausiu metu planuojama atidaryti naujus poskyrius Pakruojyje ir Plungėje. Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html

Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.