Pradžia ŠAUKTINIAMS

Trakuose atidarytas naujas karo prievolės ir komplektavimo poskyris

Trakuose atidarytas naujas karo prievolės ir komplektavimo poskyris

 Nuo š.m. birželio 13 d. Trakuose savo veiklą pradėjo naujai įsteigtas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Vilniaus regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus Trakų poskyris.

Naujai įsteigtas kariuomenės komplektavimo padalinys administruos Trakų ir Elektrėnų rajonų savivaldybėse gyvenančius karo prievolininkus. Trakų poskyriui vadovauti paskirta vyr. seržantė Aušra Barkauskienė.

Pagrindinės Trakų poskyrio veiklos kryptys bus šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą organizavimas, piliečių konsultavimas karo prievolės klausimais, pritraukimas į kariuomenę, pasiūlant besidominčiam tinkamiausią tarnybos būdą, karinių vienetų komplektavimas, darbas su rajono įstaigomis, organizacijomis.

„Šiais metais, kaip ir praėjusiais, ypatingas dėmesys bus skiriamas kandidatams, pareiškusiems norą atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Bus stengiamasi kad kandidatavimo procedūros būtų kiek įmanoma paprastesnės kiekvienam susidomėjusiam, o vieno apsilankymo poskyryje metu interesantas gautų pilną informaciją apie procedūrų seką. Vaikinai ir merginos kviečiami nebijoti iššūkių ir išbandyti save Lietuvos kariuomenėje,“ – sakė poskyrio viršininkė vyr. srž. A. Barkauskienė.

2016 metais iš Trakų poskyrio administruojamų rajonų atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą savanoriškai ar parašė prašymus dėl pirmumo patekę į šaukiamųjų sąrašus, jau apie 100 karo prievolininkų.

Poskyris atviras švietimo įstaigų, seniūnijų, jaunimą vienijančių organizacijų pasiūlymams dėl bendrų renginių supažindinant besidominčius su kariuomenės padaliniais, kario profesija bei vykdant tautinį ir patriotinį ugdymą.

Poskyris įsikūręs adresu: Gedimino g. 24, Trakai. Tel. nr. 870676706, 861296193.

Priėmimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, karius savanorius, jaunesniųjų karininkų vadų ir parengtojo rezervo mokymus, dokumentų administravimą ir konsultavimą vykdo regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai bei poskyriai.

Daugiau informacijos: www.karys.lt arba nemokamu telefonu 8 800 12 340.

Ryčio Šeškaičio nuotr.