Šiandien, gegužės 20 d., trys kuopos karo prievolininkų pradėjo nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Dragūnų batalione. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba jaunuosius karius atrinko ir į tarnybos vietą pristatė iš visų Lietuvos regionų. Didžioji dalis karo prievolininkų NPPKT pasirinko savo noru arba patys rinkosi tarnybos vietą. NPPKT pasirinko ir 3 merginos.
„Džiaugiuosi jaunaisiais karo prievolininkais, išvykusiais atlikti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos, ir linkiu jiems tapti profesionaliais Tėvynės gynėjais. Nors artėja vasara, atostogų metas, tačiau ir toliau kviečiu jaunuolius savanoriškai rinktis jiems priimtiniausius karo tarnybos būdus Lietuvos kariuomenėje“, – sako Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba direktorius Arūnas Balčiūnas.
Valstybinėje institucijoje dirbantis Paulius, jo paties žodžiais tariant, į vieną stipriausių – Dragūnų – batalionų Lietuvoje vyksta pozityviai nusiteikęs, nors ir pripažįsta, kad įdomioje tarnyboje lauks daug fizinių pastangų ir valios pareikalausiantys iššūkiai.
„Mano šeimos nariai pritarė mano pasirinkimu, džiaugėsi, nustebau vyresniųjų giminaičių reakcija, tikėjausi, kad jie pergyvens dėl manęs, bet sulaukiau palaikymo, jie sakė, kad tarnyba yra tai, per ką kiekvienas vyras turi pereiti gyvenime. Bendradarbiai irgi palaikė mano iniciatyvą, – apie artimųjų reakcijas kalbėjo Paulius, linkėdamas kitiems šauktiniams priimti karo tarnybos teikiamus privalumus. – Nebijokite. Svarbiausia reikia prisiminti, kad žmogus yra savo likimo šeimininkas ir jei jam atsirado tokia galimybė atlikti tarnybą, tai jis turėtų ją priimti“.
Lukas, laikantis save tipišku vilniečiu, Klaipėdoje dislokuotame Dragūnų batalione nori įvaldyti kulkosvaidį ir tapti kulkosvaidininku. Prieš išvykstant Lukas pripažįsta, kad yra šiek tiek nerimo dėl to, kad jo laukia nauji, nepažinti gyvenime išbandymai, bet tikisi juos įveikti.
Vilniaus rajone gimęs Deividas į karo tarnybą atvyko iš Anglijos, kur pabaigė architektūros studijas koledže ir po tarnybos planuoja likti Lietuvoje bei stoti į Valstybės sienos apsaugos tarnybą. Deividas, sklandžiai suderinęs šaukimo procedūras su gyvenimu ir studijomis Anglijoje, nemato didelių iššūkių (fizinis pasirengimas, pasak jo, ateis su laiku) ir per jo laukiančią karo tarnybą.
9 mėnesių NPPKT atliekama kariniuose vienetuose pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintas programas. Karo tarnybą pradedantiems kariams privalomas trijų mėnesių bazinis kario kursas (dalis karių šį kursą įveiks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione), kuriame jie įgis svarbiausias taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos žinias, išmoks naudotis ginklais, ryšio priemonėmis bei jiems bus suformuoti kiti kariui reikalingi individualūs įgūdžiai.
Po bazinio kario kurso naujieji kariai bus paskirstyti pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio – skyriaus, būrio ar kuopos – sudėtyje. Be karinio rengimo užsiėmimų karių lauks ir iškilmingos priesaikos Tėvynei ir išleistuvių ceremonijos, kiti pilietiškumo renginiai. Atlikę NPPKT kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba bus įtraukti į aktyvųjį Lietuvos kariuomenės rezervą ir periodiškai šaukiami atnaujinti karinių įgūdžių pratybose.
KPKT informacija ir nuotraukos.