Pradžia ŠAUKTINIAMS

Vaidoto batalionas pasipildė 500 karių

Vaidoto batalionas pasipildė 500 karių

 Spalio 26-oji – Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje – svarbi diena: į dalinį atvyko 499 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. 

„Džiaugiuosi, kad su Vaidoto batalione tarnybą pradėsiančiais jaunuoliais mes būsime įpusėję pakviesti reikiamą karių skaičių privalomajai pradinei karo tarnybai šiais metais atlikti. Itin džiugu, kad visi šie jaunuoliai tarnybą atlikti pareiškė savo noru ir kad mūsų šalyje turime tiek daug neabejingų savo krašto saugumui vaikinų ir merginų, savanoriškai pasiryžusių išmokti ginti savo šalį,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Ministras neabejoja, kad ir likusį pusantro tūkstančio karių skaičių sudarys vien savanoriai.

Didžioji dalis būsimųjų karių į Vaidoto batalioną Rukloje atvyko iš Vilniaus regiono. Kiti jaunuoliai – iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės. Tarp didelio būrio jaunuolių pareigą Tėvynei atliktipareiškė ir 12 merginų.

Visi 499 šauktiniai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pasirinko atlikti savanoriškai ir būtent Vaidoto batalione. Iš jų 105 pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka iš šių metų šaukiamųjų sąrašo, o 394 tarnybai buvo užsirašę savanoriškai.

Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausančiame Kunigaikščio Vaidoto batalione nuolatinę devynių mėnesių trukmės privalomąją pradinę karo tarnybos vietą pasirinkusius jaunuolius pasitiks nauji iššūkiai ir naujos galimybės realizuoti save.

Pirmąją dieną šauktiniaisuipažino su jų tarnybosvertinimo tvarka, dienotvarke, jiems buvoišduoti uniformų ir ekipuotės komplektai, užvestos medicininės kortelės, kariaisuskirstyti į padalinius.

Vaidoto batalionas jau yra pasirengęs priimti naujokus ir čia tarnaujantys kariai turės geras tarnybos sąlygas. Bataliono kareivinėse atlikta patalpų renovacija, atnaujinti baldai, laisvalaikio zonos.

Šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą keturiuose Lietuvos kariuomenės batalionuose Klaipėdoje, Tauragėje, Marijampolėje ir Vilniuje atlieka daugiau kaip 1,1 tūkst. karių.

Iki metų pabaigos tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose pradės iš viso 3 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Baigę devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kariai galės tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje ir papildys kariuomenės rezervą.

Giedrės Maksimovicz nuotraukos