Pradžia ŠAUKTINIAMS

Vaidoto batalione vyksta kartotiniai parengtojo rezervo karių mokymai

Vaidoto batalione vyksta kartotiniai parengtojo rezervo karių mokymai

 Rugpjūčio 6 dieną į „Geležinio Vilko" brigados Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje (Jonavos r.) atvyko per 160 parengtojo rezervo karių. Kariai atvyksta iš Vilniaus ir Utenos regionų. Tris savaites truksiančių kartotinių mokymų metu kariai susipažins su naujausia kariuomenės ginkluote, karine technika, atnaujins taktikos žinias ir įgūdžius treniruodamiesi veikti individualiai ir padalinio sudėtyje.


Kovinis rengimas nėra vienkartinis procesas, užbaigiamas atlikus privalomąją pradinę 9 mėnesių karo tarnybą, todėl pradinės karo tarnybos metu įgytos žinios ir įgūdžiai yra išlaikomi ir gilinami tarnybos rezerve metu. Į parengtojo rezervo karinius vienetus privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę karo prievolininkai skiriami privaloma tvarka arba jiems pareiškus norą. Rezervo kariai kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus ir būtų šaukiami atlikti užduotis tik ekstremalių situacijų atvejais.


Parengtojo rezervo kariai dalyvaus rugpjūčio 16-26 dienomis Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vyksiančiose vertinamosiose lauko taktikos pratybose „Stiprus Husaras", kuriose kartu su kariais iš Karaliaus Mindaugo Husarų, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų, taip pat dalyvaujant karių kuopoms iš Lenkijos ir iš JAV treniruosis vykdyti NATO 5-ojo straipsnio operacijas - atlikti taktinį žygį, gynybą ir puolimą.

gr. LoretaKavaliauskienė, Tel.: +370 4 159 2196 ,mob. +370 646 13 652, el. paštas:[email protected]