Pradžia ŠAUKTINIAMS

Virš 500 karių pradeda tarnybą Lietuvos kariuomenėje

Virš 500 karių pradeda tarnybą Lietuvos kariuomenėje

Šiandien, 2021 m. birželio 28 d. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda beveik 520 karių, tarp kurių yra ir 12 merginų. Daugiau kaip 160 karių tarnybą atliks Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ (toliau MPB GV) Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione, o likusieji kariai tarnybą atliks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ (toliau – MPBŽ) Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Taip pat nuo 2015 m., kuomet buvo atnaujintas šaukimas į NPPKT, pirmasis Lietuvoje karo prievolininkas atliks alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą (AKAT) vienoje iš Klaipėdos savivaldybės įstaigų.
Apie 110 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, daugiau kaip 360 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių pasirinko tarnybą atlikti pirmumo tvarka ir beveik 50 jaunuolių buvo pašaukti privaloma tvarka.
Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.
Norintieji atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą dar šiais metais, gali kreiptis tiesiogiai į artimiausią Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skyrių, arba užpildyti anketą www.karys.lt
Primename, kad karo prievolę atliekantys piliečiai yra atleidžiami nuo darbo ar studijų, garantuojant jiems darbo ar studijų vietą bei pareigas, o atlikusiems NPPKT, ŠMM sprendimu stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas taikoma papildoma 0,5 balo lengvata. Taip pat jaunuoliams, pasirinkusiems atlikti tarnybą savo noru, tarnybos išmokos didinamos 30 proc. bei suteikiama galimybė pasirinkti pageidaujamą tarnybos vietą.