Pradžia ŠAUKTINIAMS

„Globalios Lietuvos“ misiją vykdantys kariai Vokietijoje atsakė į klausimus, kodėl verta rinktis tarnybą Lietuvos kariuomenėje

„Globalios Lietuvos“ misiją vykdantys kariai Vokietijoje atsakė į klausimus, kodėl verta rinktis...

Prieš savaitę Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) kariai susitikę su lietuvių bendruomenėmis Norvegijoje šį savaitgalį Lietuvos kariuomenę ir karo tarnybos būdus bendrapiliečiams pristatė Vokietijoje – birželio 22 d. surengtoje Joninių šventėje istorinės Rennhof’o pilies parke Hiutenfeld’e.

„Pozityvu, kad intensyvėjant dvišaliui bendradarbiavimui su Vokietija  gynybos srityje, atsiranda ir stiprėja ryšiai ir su Vokietijoje gyvenančiais lietuviais. Besikeičiančiame pasaulyje svarbu, kad jaunuoliai žinotų savo pareigas, o mes padėsime rasti būdus, kaip lengviau atlikti Lietuvos Konstitucijoje numatytą pareigą piliečiams pasirengti ginti Tėvynę“, – sako KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

KPKT kariai renginyje, pritraukusiame gausų būrį Vokietijoje gyvenančių piliečių, įtaigiai kalbėjo apie Lietuvos kariuomenės misiją bei tikslus, vertybes ir galimybes atlikti karo tarnybą Lietuvos piliečiams. Šventėje lankėsi Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje vadovo pavaduotojas Tomas Grabauskas, Vokietijos Lampertheim’o miesto meras Gottfried’as Stormer’is, Vokietijos Lietuvių bendruomenės pirmininkas  Augustas Šernius bei Vasario 16-osios gimnazijos direktorė Rasa Weiss.

„Mes labai džiaugiamės, kad Lietuvos kariuomenės atstovai pasirinko mūsų šventę kaip galimybę pristatyti savo veiklą ir bendradarbiauti su Vokietijoje gyvenančiais lietuviais. Tai liudija stiprų ryšį tarp Lietuvos ir jos diasporos, kuris yra svarbus tiek Lietuvos kariuomenei, tiek visai lietuvių bendruomenei Vokietijoje“, – Lietuvos karių apsilankymą įvertino Vokietijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas A. Šernius.

Pasak Vokietijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininko, Lietuvos kariuomenės karių „informatyvūs pranešimai ir nuoširdūs pokalbiai su šventės dalyviais neabejotinai sustiprino Vokietijos lietuvių patriotiškumo jausmą ir paskatino mus visus labiau domėtis Lietuvos gynybos klausimais.“ Surengtos viktorinos, organizuotos individualios ir komandinės ištvermės, greičio, taiklumo ir jėgos varžybos prisidėjo prie išskirtinės dalyvių nuotaikos sukūrimo.

„Šiais metais vienoje palapinėje su Lietuvos kariuomenės atstovais buvo įsikūręs ir Lietuvos šaulių sąjungos Išeivijos skyriaus stendas, kuriuo pasirūpino Vokietijos lietuvių bendruomenės Štutgarto apylinkės lietuvis, Lietuvos šaulių sąjungos narys Gediminas Jankevičius. Graži Lietuvos šaulių ir karių partnerystė nusiuntė šventės dalyviams aiškią ir svarbią žinią: tauta ir kariuomenė yra kartu, palaiko viena kitą ir veikia išvien. Tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų“, – teigia A. Šernius.

„Renginio dalyvius supažindinome su tarnybos būdais Lietuvos kariuomenėje, papasakojome apie galimybes tarnauti Lietuvos kariuomenėje, taip pat jeims parengėme įvairių užduočių ir rungčių, kuriose jie galėjo ne tik išbandyti savo vikrumą, greitumą bei stiprumą bet ir pasitikrinti savo žinias apie Lietuvos kariuomenę ir jos istoriją“, – pasakoja Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyresnioji verbuotoja kpt. Simona Dryžaitė.

KPKT atstovų susitikimas su užsienyje gyvenančiais lietuviais – tęstinis projektas įgyvendinant Krašto apsaugos ministerijos kuruojamos valstybės programos „Globali Lietuva“ dalies priemones. Pernai KPKT nuotoliniuose renginiuose pristatė tarnybos Lietuvos kariuomenėje klausimus Brazilijos, Švedijos, Suomijos ir Estijos lietuvių bendruomenėms, gyvai užsienyje susitiko su Jungtinės Karalystės ir Vokietijos, Danijos ir Norvegijos lietuviais, o taip pat dalyvavo „Globalios Lietuvos“ vaikų stovyklose Lietuvoje. Šiais metais planuojama tęsti tiek nuotolinių, tiek gyvų susitikimų ciklą šalyse, kuriose gyvena didžiausios tautiečių diasporos, taip pat dalyvauti pasaulio lietuvių renginiuose Lietuvoje.

KPKT informacija.

KPKT ir Lietuvos šaulių sąjungos nuotraukos.