Pradžia ŠAUKTINIAMS

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione tarnybą pradeda septyniasdešimt du šauktiniai kariai

 Balandžio 23 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione tarnybą pradeda septyniasdešimt du nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos (NPPKT) kariai.

Visi jaunuoliai karinę tarnybą pasirinko savanoriškumo principu: dvidešimt trys vaikinai atėjo tarnauti nepatekę į šaukiamųjų sąrašus, o keturiasdešimt devyni, patekę į šaukiamųjų sąrašus, išreiškė norą būti pašaukti pirmumo tvarka.

Dauguma jaunuolių yra iš rytų Lietuvos: Šalčininkų, Vilniaus, Trakų, Molėtų, Ignalinos, Utenos miestų ir apskričių.

Paklaustas apie pirmuosius įspūdžius, šauktinis karys j. eil. Aleksandras Micholovskis atviravo: „Pirma naktis nebuvo sunki. Ne tai, kad jaudulys ar stresas, tiesiog aš įpratęs eiti miegoti nuo 2 valandos nakties, mano toks režimas, tad buvo iššūkis. Bet su skyrium susitarėme prieš naktį, kad nei garselio ne būtų, todėl prisiverčiau užmigti anksčiau. O dėl maisto - aš niekada tiek nevalgau. Čia man vien pietums buvo visos dienos maisto norma. Bet susikišau viską, kad kuo daugiau energijos turėčiau. Reikėjo suvalgyti viską labai greitai, vos neplyšo pilvas."

Visą devynių mėnesių tarnybą kariai atliks Garbės sargybos kuopoje. Pirmiausia kariai baigs vienuolikos savaičių trukmės bazinį kario kursą, vėliau tobulins individualius ir kolektyvinius kario įgūdžius ir įgis karines specialybes.