Pradžia ŠAUKTINIAMS

Misija „Globali Lietuva“: Norvegijos lietuvių bendruomenės jaunimas su Lietuvos kariuomene susipažino per išbandymų kelią

Misija „Globali Lietuva“: Norvegijos lietuvių bendruomenės jaunimas su Lietuvos kariuomene...

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) kariai susitiko su lietuvių bendruomene Norvegijos Karalystėje. Valstybės reikšmės programos „Globali Lietuva“ apimtyje surengto susitikimo su lietuvių bendruomene Vesfolde metu pristatyti karo tarnybos būdai Lietuvos kariuomenėje, sudarytos galimybės išbandyti kario kelią, konsultuotis dėl aktualių karo tarnybos klausimų.

„Programa „Globali Lietuva“ yra gera galimybė užmegzti ir plėtoti ryšį su užsienyje gyvenančiais lietuviais, padėti užsienyje gyvenantiems piliečiams rasti būdų, kaip ir kada patogiau atlikti konstitucinę pareigą bei papasakoti pie Lietuvos kariuomenę ar sudominti tarnybos joje perspektyvomis. Tikiuosi, kad ir ateityje tęsis apibusiai naudingas bendradarbiavimas“, – sako KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

„Lietuvos karių susitikimas su Norvegijos diaspora ne tik naudingas ten gyvenantiems jaunuoliams, kuriuos aktuali ir išsami informacija apie karinės tarnybos atlikimą ne visada pasiekia, bet ir visai lietuvių bendruomenei, siekiančiai išlaikyti lietuvybę ir patriotiškumą bei skiepyti šias vertybes jaunajai kartai. Jaunimo įsitraukimas į Lietuvos kariuomenės organizuotas veiklas bei mokytojų kvietimas plėtoti bendras veiklas ugdymo procese lietuviškoje mokykloje „Gandriukas“ Norvegijoje sustiprina viltį, kad užsimezgęs bendradarbiavimas stiprins lietuvių ryšius ir tęsis ateityje, įtraukdamas lietuvius į valstybės gyvenimą nepaisant jų gyvenamosios vietos“, – pabrėžia Alytaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas mjr. Večeslavas Markovas.

Kūrybinių veiklų iniciatorės vrš. Virginijos Preskienytės Norvegijos Vestfoldo lietuvių bendruomenės organizuotame renginyje „Joninės Vestfolde 2024“ surengtos rungtys ir užduotys įtraukė jaunimą ir kuriam laikui leido pasijusti Lietuvos kariuomenėje. Įrengtose šešiose „Kario kelio“ stotelėse dalyvių laukė skirtingos užduotys“ šventės dalyviai turėjo galimybę diskutuoti apie kariuomenę, pareigą Tėvynei ir kurti bendrą koliažą, taip pat – iš modelino gaminti Lietuvos kariuomenės ženklą su Gediminaičių stulpais, įveikti improvizuotą kliūčių ruožą, išbandyti ryšininkų darbą su nelengvomis fonetinės abėcėlės užduotis ir kt. Susidomėjusieji tarnyba kariuomenėje susipažino ir su Lietuvos kariuomenės sausojo maisto davinio paketo turiniu. Įveikusieji „Kario kelią“ buvo apdovanoti pažymėjimais, o geriausi dalyviai – apdovanoti. Pasak vrš. V. Preskienytės, jaunimas buvo labai aktyvus, nustebino giliomis įžvalgomis ir supratimu apie savo pareigą ir atsakomybę ginti Tėvynę.

KPKT atstovų susitikimas su užsienyje gyvenančiais lietuviais – tęstinis projektas įgyvendinant Krašto apsaugos ministerijos kuruojamos valstybės programos „Globali Lietuva“ dalies priemones. Pernai KPKT nuotoliniuose renginiuose pristatė tarnybos Lietuvos kariuomenėje klausimus Brazilijos, Švedijos, Suomijos ir Estijos lietuvių bendruomenėms, gyvai užsienyje susitiko su Jungtinės Karalystės ir Vokietijos, Danijos ir Norvegijos lietuviais, o taip pat dalyvavo „Globalios Lietuvos“ vaikų stovyklose Lietuvoje. Šiais metais planuojama tęsti tiek nuotolinių, tiek gyvų susitikimų ciklą šalyse, kuriose gyvena didžiausios tautiečių diasporos, taip pat dalyvauti pasaulio lietuvių renginiuose Lietuvoje.

KPKT informacija ir nuotraukos