Pradžia ŠAUKTINIAMS

Apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje iš pirmų lūpų: Lietuvos kariai susitiko su Danijos lietuvių bendruomene

Apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje iš pirmų lūpų: Lietuvos kariai susitiko su Danijos lietuvių...

Spalio 6–9 d. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) kariai Danijos Karalystėje gyvenantiems lietuviams pristatė Lietuvos kariuomenę bei tarnybos būdus, bendravo su vietos bendruomenėmis ir rengė ne tik išskirtines estafetes, bet ir leido užsienyje gyvenantiems lietuviams pasijusti, kuo gyvena šiuolaikinis modernus Lietuvos karys.

„Dėka gyvų susitikimų su išeivijos lietuviais jaučiame diasporos nuotaikas, stipriname ryšius bei pristatome modernią Lietuvos kariuomenę, karo tarnybos būdus ir karjeros galimybes planuojantiems grįžti į Lietuvą. Tikimės, kad užsimezgusios pažintys su išeivijos lietuviais ateityje ne tik kad nenutrūks, bet ir užsimegs nauji ryšiai“, – sako KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

KPKT Šiaulių regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas mjr. Tomas Jurevičius džiaugėsi sklandžiai įvykusiais susitikimais su Danijos lietuvių bendruomenėmis ir dalyvavusių jaunuolių aktyvumu artimiausiu metu pasirinkti jiems priimtinu tarnybos būdu atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Be to, diskusijos metu buvo atsakyta į bendruomenę dominusius klausimus, pasidalinta aktualiausia informacija apie Lietuvos kariuomenę ir konstitucinę pareigą atlikti tarnybą, išsklaidyti kai kurie mitai, susiję su karo tarnyba, o su Lietuvos ambasados atstovu aptarti ir kiti aktualūs karo prievolės klausimai.

Šiaulių regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus karininkė kpt. Ieva Mocienė pastebėjo, kad susitikimas su jaunimo bendruomenės nariais buvo ypač jaukus ir prasmingas. Pasak jos, jaunimas ir Danijos lietuvių šeimos domėjosi galimybėmis prisidėti prie Lietuvos kariuomenės veiklos savanoriaujant ir būti kariuomenės dalimi. Pristatant Lietuvos kariuomenę, tarnybos būdus, ypatingai svarbu renginio dalyviams tapo mūsų tautos istorinis identitetas, kuris sietinas ir su pasiryžimu ginti valstybę.

„Susirinkusiesiems tai buvo neeilinė galimybė pabendrauti su Lietuvos kariuomenės atstovais, todėl ne vienas norėjo prieiti ir pasmalsauti apie tarnybos subtilybes, sužinoti, ar įvairūs girdėti mitai apie kariuomenę yra tiesa. Nesvarbu, kurioje šalyje bebūtų, lietuvių diaspora jaučia didelę meilę ir palaikymą Lietuvai, todėl  šaliai tarnaujančių žmonių apsilankymas ir edukacija buvo įkvepianti patirtis. Esame labai dėkingi apsilankiusiems kariams už jų laiką, nuoširdumą ir suteiktas žinias,“ – kalbėjo Danijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkė Dovilė Rikliūtė.

Susitikimai su lietuvių bendruomenėmis užsienyje įgyvendinant programą „Globali Lietuva“ ne tik stiprina tarpusavio ryšius tarp piliečių, bet ir skatina informacinį mainų procesą. Tai – puiki galimybė identifikuoti patriotinį tautiečių nusiteikimą, sužinoti esamas informacines spragas, o taip pat pristatyti Lietuvos kariuomenės veiklą ir karjeros galimybes grįžus čia nuolatiniam gyvenimui.

Šiais metais tokios galimybės jau pristatytos lietuvių bendruomenei Lietuvos Respublikos Generalinio konsulato San Paule (Brazilijos Federacinė Respublika) iniciatyva surengtame nuotoliniame renginyje, taip pat gyvai susitikta su Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje gyvenančiais lietuviais bei prisidėta prie Pasaulio Lietuvių bendruomenės švietimo komisijos Lietuvoje organizuojamų vasaros stovyklų „Pasaulio Lietuva“. Ateityje neatmetama galimybė tęsti susitikimus su ir kitomis aktyviomis lietuvių diasporos bendruomenėmis.

KPKT informacija.
Susitikimo dalyvių nuotraukos.