Pradžia ŠAUKTINIAMS

Į kariuomenės dalinius atvykus paskutiniems šių metų šauktiniams, skelbiama 2016 metų šaukimo pabaiga

 Spalio 10 d. į du Lietuvos kariuomenės dalinius Rukloje atvykus paskutiniems 502 šauktiniams skelbiama 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pabaiga. Į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną atvykus 451 šauktiniui, o į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką – 51 karo prievolininkui, į Lietuvos kariuomenę pristatyti visi šiemet numatyti trys tūkstančiai nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Kaip ir pernai, visi šiemet nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliksiantys šauktiniai šį tarnybos būdą pasirinko savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka.

„Džiaugiuosi, kad jau antrus metus iš eilės Lietuvos kariuomenę užpildo savo noru į privalomąją pradinę karo tarnybą atėję jaunuoliai ir jaunuolės. Kviečiu ir toliau jaunimą rinktis savanoriškai atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje, kaip meilės Tėvynei įrodymą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Apie 2017 m. šaukimo pradžią ir pabaigą planuojama paskelbti lapkričio mėnesį, tuomet bus paskelbta tiksli šaukiamųjų sąrašų sudarymo data. LR Seimo sprendimu 2017 metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukta 3500–4000 karo prievolininkų.

Lietuvos kariuomenė kviečia vaikinus ir merginas nuo 18 iki 38 metų jau dabar savanoriškai registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose tarnybai 2017 metams.Savo noru parašę prašymus asmenys gauna savanorio privilegijas (+30 proc. prie kaupiamosios išmokos bei galimybę pasirinkti tarnybos vietą ir pradžios datą iš galimų). Savanoriškai tarnybą atlikti pasirinkusių jaunuolių patogumai regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai dirbs iki 19 val. darbo dienomis (penktadieniais iki 17.45 val.), jų kontaktai pateikiami www.karys.lt., taip pat teirautis galima nemokama telefono linija 8 800 12340.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas sugrąžino 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

KAM archyvo nuotrauka ( aut. Ieva Budzeikaitė) - titulinė

Į Vaidoto batalioną atvyko 451 šauktinis - autorius vyr. eil. Paulius Čilinskas