Pradžia ŠAUKTINIAMS

Kariuomenė jau sulaukė beveik 5000 prašymų atlikti karo tarnybą savanoriškai arba pirmumo tvarka

  Šiais metais atlikti privalomąją karo tarnybą planuojama pakviesti maždaug 3900 šaukiamojo amžiaus piliečių, tačiau Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba jau yra gavusi beveik 5000 prašymų iš norinčiųjų atlikti tarnybą savanoriškai arba pirmumo tvarka - pusantro tūkstančio prašančiųjų siekia tarnybą atlikti savanoriškai, o beveik pusketvirto tūkstančio jaunuolių yra iš šaukiamųjų sąrašo, tačiau nori pasinaudoti teise atlikti tarnybą pirmumo tvarka. Iš savanoriškų prašymų atlikti karo prievolę yra beveik 100 yra pateikusios merginos.       

Devynerių mėnesių karo tarnybą šiemet jau pradėjo per 300 jaunuolių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose, taip pat Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje, Karinių jūrų pajėgų apsaugos kuopoje Klaipėdoje bei Gedimino Štabo bataliono Garbės sargybos kuopoje Vilniuje.

„Siekiame kiekvienam, suprantančiam Tėvynės gynybos svarbą, sudaryti visas sąlygas mokytis kartu su geriausias turimais specialistais, skleisti patriotizmą ir supratimą, kad Lietuva yra mūsų visų šalis ir kas daugiau, jeigu ne mes patys galime ją stiprinti kiekvieną dieną. Visuomenės ir kariuomenės bendras darbas yra svarbus siekiant išlaikyti pamatines vertybes, laisvę ir nepriklausomybę. Kaip išskirtinės motyvacijos ir ryžto tarnauti pavyzdį pateikčiau Kuršėnų „Ivinskio“ gimnaziją – iš vienos klasės rugpjūčio mėnesį į tarnybą išvyks net 8 klasiokai, kurie norą tarnauti pareiškė savanoriškai. Tai puikus pavyzdys, kad vienybėje slypi jėga, iš kurios kyla ir pareigos jausmas“, - sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas.

Artimiausi šauktinių karių išvykimai į dalinius numatyti rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Rugpjūčio pradžioje Kęstučio motorizuotas pėstininkų batalionas (Tauragės r.) priims beveik 500 karių, rugpjūčio pabaigoje Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas (Kauno m.) sulauks 200, o Vytenio bendrosios paramos ir logistikos batalionas rugsėjo viduryje laukia per 450 nuolatinės pradinės privalomosios tarnybos karių

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami – informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai randa karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 08.00 iki 19.00 val., o penktadieniais – nuo 08.00 iki 17.45 val. Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html. Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

Nuotrauka I. Budzeikaitės