Pradžia ŠAUKTINIAMS

LDK Butigeidžio dragūnų batalione tarnaus tik savo noru pradinę karo tarnybą atlikti norintys jaunuoliai

LDK Butigeidžio dragūnų batalione tarnaus tik savo noru pradinę karo tarnybą atlikti norintys...

 Baigtas formuoti pirmasis nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių vienetas – jis bus sudarytas iš vien savanoriškai tarnybą atlikti norinčių jaunuolių.

495 jaunuoliai, tarp kurių 19 merginų, devynių mėnesių tarnybą pradės rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje. Jame tarnaus jaunuoliai iš visos Lietuvos, o daugiausiai jų atvyks iš Šiaulių regiono.

Tarp savo noru atlikti tarnybą jaunuolių susidomėjimas tarnauti LDK Butigeidžio dragūnų batalione buvo itin didelis. Prašymus šiame dalinyje tarnauti buvo pateikę 658 jaunuoliai. Pageidavusiems, tačiau nepatekusiems į Dragūnų batalioną jaunuoliams bus siūlomos kitos tarnybos vietos iš esančių galimų kiekviename regione.

Pareiškusieji norą tarnauti LDK Butigeidžio dragūnų batalione ir norintys greičiau gauti informaciją apie savo tarnybos pradžią, taip pat gali kreiptis į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius (kontaktiniai duomenys nurodyti http://karys.lt/kontaktai.html).

Kituose Lietuvos kariuomenės daliniuose artimiausia nuolatinės privalomosios pradinės karių tarnybos pradžia numatyta rugsėjo mėnesį. Jie bus pašaukti į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotąjį pėstininkų batalioną, dislokuotą Tauragėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną Vilniuje bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Kazlų Rūdoje. Karo prievolininkai į tarnybą skiriami likus ne mažiau kaip dviem savaitėms iki tarnybos pradžios.

Į tarnybos vietas jaunuoliai skiriami pagal prašymo pateikimo datą – pirmenybė norimame iš galimų dalinių atlikti tarnybą suteikiama patiems pirmiesiems savo noru prašymus pateikusiems asmenims. Toliau eilėje rikiuojasi prašymus dėl pirmumo pateikę privalomai šaukiami kandidatai, po jų į sąrašus įtraukiami šauktiniai pagal eilės numerį.

18–38 m. jaunuoliai, taip pat ir merginos, nepatekę į šių metų šaukiamųjų sąrašus ir norintys atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą tiek šiais, tiek 2016 metais, prašymus ir toliau gali teikti regioniniuose karo prievolės ir komplektavimo skyriuose.

Primename, kad asmenims, savo noru pateikusiems prašymus atlikti 9 mėnesių tarnybą, suteikiamas 25 proc. priedas prie kaupiamosios išmokos bei galimybė pasirinkti tarnybos vietą iš galimų regione. Šaukimus jau gavę karo prievolininkai regioniniams skyriams gali pateikti prašymus dėl pirmumo atlikti tarnybą.

Taip pat asmenys nuo 18 iki 55 m., kurie neturi galimybės atlikti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos, yra kviečiami prisijungti prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų. Kariams savanoriams, ištarnavusiems ne mažiau kaip 3 metus, būtų įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba. Kario savanorio tarnyba dažniausiai vyksta savaitgaliais, maždaug kartą per mėnesį, todėl yra puikiai suderinama su darbu, studijomis ar šeimyniniais įsipareigojimais. Taip pat karinių įgūdžių jaunuoliai gali įgyti dalyvauti Jaunesniųjų karininkų vadų kursuose.

Seimui priėmus sprendimą atnaujinti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 2015 m. ją atliks 3 tūkst. jaunuolių – dalis savo noru, dalis jų bus pašaukta iš 2015 m. šaukimo sąrašų, į kuriuos įtraukti 36 825 karo prievolininkai. Rugpjūčio 7 d. duomenis, savanoriškai privalomąją pradinę karo tarnybą norą pareiškė 2452 jaunuoliai.

Pastaba: rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje vyks oficialus nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių priėmimo batalione renginys. ( Apie tai informuosime atskiru pranešimu).

Nuotraukos aut.: L. Ambroževičiūtė