Pradžia ŠAUKTINIAMS

Tarnybą Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione pradeda 170 Lietuvos Respublikos piliečių

Tarnybą Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione pradeda 170 Lietuvos Respublikos piliečių

Kovo 16 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio paramos logistikos batalione tarnybą pradeda 171 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau - NPPKT) karys, iš jų turime ir 5 savo noru tarnybą pasirinkusias merginas.

Dalis jaunuolių tarnybą minėtame dalinyje pasirinko savanoriškai, tai yra net nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą. Kita dalis jaunuolių tarnybą atlikti pasirinko pirmumo tvarka, tai yra patekę į šaukiamųjų sąrašus nieko nelaukė ir stojo į karių gretas, o privaloma tvarka buvo pašauktas nedidelis, 13 karo prievolininkų skaičius. Jaunuoliai į tarnybą paskirti iš penkių Lietuvos respublikos regionų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus ir Šiaulių.

Jaunuoliams atvykus į karinį dalinį bus imtasi visų saugumo priemonių esamo COVID – 19 koronaviruso prevencijai. Karo medicinos tarnybos medikai įvertins jaunuolių būklę ir esant galimiems koronaviruso COVID – 19 simptomams bus imtasi visų būtinųjų priemonių užtikrinti visų dalinyje esančių karių saugumą.

„Džiaugiamės, kad karo prievolininkai vykdo pilietinę pareigą ir pradeda tarnybą šiandien. Daugelyje šalių situacija sudėtinga ir įvestas karantinas, mūsų šalis ne išimtis. Bet norime patikinti ir nuraminti pradedančiųjų tarnybą artimuosius, kad karo prievolininkais bus tinkamai pasirūpinta ir visi bus stebimi. O pasireiškus įtarimams – tyrimai bus atliekami skubos tvarka, apsaugos priemonių bus imamasi nedelsiant. Gal ir keistai nuskambės, tačiau šiuo metu šauktiniams tikrai bus saugiau tarnyboje negu namuose“, - sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Šiandien pradėję tarnybą karo prievolininkai pirmus 3 mėnesius praleis Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur kariams bus vedami baziniai kario kursai, kurių metu vyks susipažinimas su karo taktika, inžinerija, topografija, rikiuote, medicina, ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Praėję bazinį kario kursą, kariai tarnybą tęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio paramos logistikos batalione, kuriame bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalino sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą. Nepasirinkusieji profesinės karo tarnybos kario kelio, bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.

KPKT informacija.

Fotografija vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės