Pradžia ŠAUKTINIAMS

Viename iš geidžiamiausių kariuomenės batalionų tarnybą pradeda beveik pusė tūkstančio naujų karių

Viename iš geidžiamiausių kariuomenės batalionų tarnybą pradeda beveik pusė tūkstančio naujų karių

Šiandien, 2020 m. rugsėjo 28 d. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, vieninteliame ant Baltijos jūros kranto, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda virš 460 karių. Visi gerai nusiteikę ir pasiryžę 9 mėnesius leisti drauge bei gilintis į karines paslaptis ir palaikyti vienas kitą.

Apie 260 jaunuolių atlikti tarnybą pasirinko savo noru, o beveik 200 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka ir tik 7 jaunuoliai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliks privaloma tvarka. Keletas iš minėtų 7 karo prievolininkų sugrįžo iš užsienio į Lietuvą, kad atliktų pilietinę pareigą, o likusieji - susiderino galimybę atlikti karinę tarnybą su darbdaviais. Tarp visų tarnybą pradedančių karių yra beveik visas būrys, net 22 merginos.

Šiemet į tarnybą dar planuojama pašaukti daugiau apie 1230 jaunuolių, kurie bus paskirstyti į 9 dalinius.

Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.

Linkime sėkmės ir gerų akimirkų!