Rugsėjo 16 d. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos (Vytenio batalionas) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo (Gedimino štabo batalionas) batalionuose palydėjo beveik pustrečio šimto būsimų Tėvynės gynėjų. Daugiausia karo prievolininkų į tarnybą išvyko iš Alytaus, Vilniaus ir Kauno regionų.
Trys vilniečiai – Domantas, Joris ir Vakaris – į NPPKT Vilniuje dislokuotame Gedimino štabo batalione išvyko savo noru. Motyvuoti jaunuoliai drąsiai pasitiko naują laikotarpį savo gyvenime, o apie profesinę karo tarnybą kai kurie iš jų sako pagalvosiantys po 9 mėnesių NPPKT.
Į medicinos studijas įstojęs ir namiškių palaikymą jaučiantis Domantas didelių sunkumų būsimoje veikloje nemato: „mano du draugai išėjo tarnauti savo noru, kiti nepateko dėl sveikatos sutrikimų, mes gyvename Lietuvoje ir manau, kad svarbu tarnauti, ypač kai toks kontekstas. Linkiu stiprybės!“
Inžinerinius mokslus pasirinkęs Joris sako, kad jaučia pareigą atlikti karo tarnybą dėl artimųjų, draugų ir Lietuvos. Jis šiektiek nuogąstauja dėl naujo kolektyvo, į kurį pateks batalione, bet daugiau iššūkių nemato.
Jei Domantas ir Joris į tarnybą Lietuvos kariuomenėje atvyko po gimnazijų baigimo ir įstoję į universitetus (tarnybos laikotarpiui sustabdę studijas), tai Vakaris tarnauti išvyko po kolegijos baigimo ir sukaupęs įvairios gyvenimiškos patirties. Nedaugžodžiaujantis ir šiektiek dėl fizinių normatyvų nerimaujantis Vakaris atviras: „namiškiai palaikė. Ir kitiems patariu eiti tarnauti.“
Per pirmuosius tris tarnybos mėnesius jauniesiems kariams teks įveikti bazinius kario kursus. Jų metu kariai mokysis taktikos, inžinerijos, rikiuotės, topografijos, šaudymo žinių ir įgūdžių, padėsiančių tolimesnei tarnybai daliniuose. Vėliau kariai įgis specialybes ir treniruosis veikti ir atlikti užduotis padalinio sudėtyje.
Atlikę devynių mėnesių tarnybą, kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje arba bus įtraukti į aktyvųjį kariuomenės rezervą ir periodiškai kviečiami atnaujinti karinius įgūdžius.
KPKT – Lietuvos kariuomenės padalinys, kurio pagrindinės užduotys šiuo metu yra administruoti karo prievolę bei pritraukti, atrinkti ir pašaukti personalą privalomajai karo tarnybai ar alternatyviajai krašto apsaugos tarnybai Lietuvos kariuomenėje.
KPKT informacija ir nuotraukos.