Pradžia ŠAUKTINIAMS

Programa „Globali Lietuva“: žinia apie galimybes Lietuvos kariuomenėje skleidėsi ir Norvegijos lietuvių šventėje

Programa „Globali Lietuva“: žinia apie galimybes Lietuvos kariuomenėje skleidėsi ir Norvegijos...

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai ir toliau tęsia išskirtinę valstybės programos „Globali Lietuva“, kurios dalį kuruoja ir Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija (KAM), misiją. 2023 m. birželio 17–20 d. susitikę su viena gausiausių Norvegijoje Vestfoldo lietuvių bendruomene, kariai supažindino tautiečius su tarnybos būdais Lietuvos kariuomenėje ir galimybę grįžti į tėvynę atliekant pilietinę pareigą, o taip pat prisidėjo prie gausios Joninių šventės, kurioje visi galėjo išbandyti karines rungtis, sužinoti, koks yra tikrasis karių gyvenimas.

„Norvegija yra viena iš tų šalių, kurioje gyvena gausios lietuvių bendruomenės, todėl mums nepaprastai svarbu palaikyti su jomis glaudų ryšį. Programa „Globali Lietuva“ yra puikus atspirties taškas tokį ryšį sukurti ir išlaikyti. Nors teko šiek tiek jaukintis vieniems kitus, tačiau susitikimas džiugina: malonu, kad Vestfoldo lietuvių bendruomenė sugriovė stereotipus ir šiltai priėmė mūsų karius bei panoro sužinoti daugiau apie nuolat modernėjančią Lietuvos kariuomenę, jos galimybes bei tarnybos būdus“, – sako KPKT direktorius Arūnas Balčiūnas.

Vienas svarbiausių programos „Globali Lietuva“ dalies, kurią įgyvendina KPKT, tikslų – glaudinti ryšius su užsienyje gyvenančiais lietuviais, didinti jų informuotumą bei atskleisti gimtojoje šalyje esančias sąlygas ir galimybes grįžti pasinaudojant proga ir atliekant tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Tai susitikimuose su Norvegijos lietuviais ir aptarė juose dalyvavę KPKT kariai – Panevėžio regioninio skyriaus viršininkė mjr. Asta Kanapinskienė, Panevėžio poskyrio viršininkė št. srž. Rasa Gruodienė ir Panevėžio regioninio skyriaus verbuotojas gr. Borisas Bylinskis.

Vienas svarbiausių įvykių per vizitą – surengta tradicinė Norvegijoje gyvenančių lietuvių bendruomenės švenčių „Joninės Vestfolde“, kurioje dalyvavo per 800 tautiečių. Jie turėjo galimybę pabendrauti su kariais, sužinoti apie Lietuvos kariuomenę ir tarnybos būdus bei išbandyti smagias improvizuotas rungtis, prisiliesti prie kariui taikomų individualių įgūdžių.

Tai – ne pirmas KPKT atstovų susitikimas su užsienyje gyvenančiais lietuviais įgyvendinant KAM kuruojamos valstybės programos „Globali Lietuva“ dalies priemones. Šiais metais KPKT direktorius A. Balčiūnas dalyvavo Lietuvos Respublikos Generalinio konsulato San Paule (Brazilijos Federacinė Respublika) iniciatyva surengtame nuotoliniame renginyje, kuriame pristatė nuolatinės privalomosios pradinės tarnybos Lietuvos kariuomenėje klausimus Brazilijos lietuvių bendruomenei. Praėjusią savaitę įvyko susitikimas su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene, o jau šį savaitgalį KPKT kariai susitiks ir su lietuviais, gyvenančiais Vokietijoje.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos informacija
KPKT ir Vestfoldo lietuvių bendruomenės nuotraukos.